Załóż bloga   Zaloguj sięPoniedziałek, Październik 02, 2017

Piec kaflowy w nowoczesnym wydaniu - do jakich aranżacji?

Piec kaflowy w nowoczesnym wydaniu - do jakich aranżacji?

Piec kaflowy kojarzy nam się z dawnymi czasami, gdy stawiano takie w rogach pomieszczeń, albo w centralnym ich punkcie. Wciąż możemy czasem oglądać takie stare piece, zwiedzając istniejące zamki i pałace. Obecnie raczej mało osób decyduje się na posiadanie podobnego kominka w swoim domu, a wszystko dlatego, że wydaje się on zanadto ozdobny. Nie wiadomo do czego go przypasować – jakich użyć mebli czy dodatków. Nie ułatwia tego fakt, że kafelki są raczej ozdobne, a obecnie panuje trend na mniej dekoracyjne wnętrza.

Prawda jest jednak taka, że nowoczesny piec kaflowy pasuje zarówno do wnętrz stylizowanych na dawne, jak i do tych utrzymanych na przykład w stylu skandynawskim czy nowoczesnym. Jak to możliwe? Wszystko dlatego, że obecnie mamy możliwość nie tylko zamówienia kafelków mniej ozdobnych, ale również i dodania elementów, które sprawią, że kominek nabierze bardziej współczesnego charakteru.

Przede wszystkim można zdecydować się na kaflowy kominek wolnostojący – istnieje coś takiego, choć należy trochę poszukać. W takiej wersji kominek jest mniej masywny, choć również duży. Będzie stanowił ładny akcent mieszkania. Kafelki zwykle utrzymane są w jasnym kolorze – jeśli zadbamy o to, by był to kolor biały, będzie ja znalazł do wnętrz w stylu skandynawskim! A jest to styl obecnie dominujący i najbardziej popularny. Wystarczy użyć farby odpornej na działanie temperatury, jeśli chcemy pomalować go w domu samodzielnie. Styl nowoczesny stawia na stal i szkło – lubi też nowoczesne rozwiązania. Kominki kaflowe świetnie sprawdzą się w takim wnętrzu, jeśli tylko zadbamy o wyeksponowanie szkła kominkowego i użycie na przykład tego o fantazyjnym kształcie.

Nie ma się co bać – kominek tego typu na pewno nie sprawi żadnego kłopotu w aranżacji! Wystarczy trochę wyobraźni i wytrwałości w działaniu. Można również wprowadzić taki kominek do wnętrz utrzymanych w stylu rustykalnym – odnajdzie się w nich świetnie – albo do wnętrz w stylu elektycznym. Ten ostatni styl jest połączeniem kilku innych – stwarza więc duże możliwości!

 

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki